Thajsko je velmi populární destinace. Cestovatelé míří do Thajska zejména za kulturou, architekturou, výborným jídlem a krásným pobřežím. Od podzimu do jara je v Thajsku hlavní turistická sezóna a míst k návštěvě je opravdu spousta. Každý nejspíš začne svoji cestu po této zemi návštěvou hlavního města.

 
     
 

Největší lákadla Bangkoku jsou bez pochyby budhistické chrámy a chrámové komplexy v centru města. Nejznámější je nejspíš Grand Palace, kde se nachází hned několik nejslavnějších chrámů. Navštívit stojí za to Wat Pho s obří sochou ležícího Buddhy, nebo také Wat Arun na protějším břehu řeky Chao Praya. Vstup na tyto místa stojí nějaké peníze a není překvapením, že pro cizince mnohem víc než pro místní. Procházezení zahradami a chrámi je dobré zpříjemnit místními dobrotami, masem na špejli, nudlemi Pad Thai, nebo třeba kokosovou zmrzlinou z pojízdného stánku. Vše doslova za pár korun a skvělé.

Podnebí je zde velmi příjemné, přes den může být hodně teplo. Schladit se dá již zmíněnou zmrzlinou, případně čerstvým nápojem z ovoce prodávaným všude na ulicích. Je dobré vydat se do města i po západu slunce. Restaurace a stánky jsou otevřené, zejména v těch turistických uličkách to žije dlouho do noci. Zejména v okolí Khaosan road.


 
   
     
   
         
   
   
   
   

V ulicích thajských měst probíhá ten pravý život. Místní se zde scházejí po celý den, jí se venku a ve večerních hodinách probíhá spousta trhů a akcí. Úžasné trhy se konají v ulicích Chiang Mai. Nekonečené řady stánků s jídlem, oblečením a místními výrobky, spousty místních i turistů a prostě pohodová atmosféra. Návštěva chrámů také v Chiang Mai stojí za to, zejména při západu slunce. Všechny ty restaurace a malé  bary všude kolem a člověk si najednou nemůže vybrat. Nevzpomínám si ale, že by mi jídlo nechutnalo. Spíš se dá říct, že jsem se ztratil ve vlastním seznamu oblíbených míst s výborným jídlem.

       
   
   
   
   
       
   
   
 

Vydejte se dál od civilizace. Po dnech ztrávených ve městech, kde je někdy až příliš schonu a lidí, je dobré se vydat do přírody, ať už je to prales ve vnitrozemí, nebo nějaký z thajských ostrovů. Moc pěkné je pobřeží a místa na Ko Lanta - zejména přírodní park na jihu ostrova. Také pěkný je prales a lesní chrámy v horách za Chiang Mai, kde se dají najít velmi klidná místa. Potkáte zde pouze budhistické mnichy a vydat se můžete třeba k pěkným vodopádům a k chrámu bíleho slona Wat Doi Suthep.